Pandemia nauczyła nas wielu rzeczy. Między innymi tego, że w wielu przypadkach praca z domu czy innego miejsca jest nie tylko możliwa, ale wręcz korzystna. Tryb zdalny lub hybrydowy pozwala firmom ograniczyć koszty wynajmu powierzchni biurowej i infrastruktury, a pracownikom – oszczędzić czas potrzebny na dojazdy. W teorii brzmi idealnie. Ale co z bezpieczeństwem?

Bezpieczna praca zdalna

Choć praca zdalna dostępna jest w znacznie szerszym zakresie niż kiedyś, w wielu firmach nadal brakuje adekwatnych środków i systemów, które skutecznie chroniłyby je przed zagrożeniami czyhającymi w sieci. Tymczasem nowe realia stwarzają idealną okazję dla cyberprzestępców. 

Badania dotyczące bezpieczeństwa wykazały, że podczas pandemii częstotliwość cyberataków wzrosła o 238%. 

Jakie zagrożenia dla Twojej firmy niesie ze sobą praca zdalna?

Praca z biura ma jedną niekwestionowaną zaletę – daje większą kontrolę. To miejsce, do którego nie wchodzą ludzie „z ulicy” i gdzie pracownicy używają zabezpieczonej sieci oraz urządzeń zapewnionych przez Twoją firmę. W takich warunkach o wiele łatwiej ograniczyć ryzyko cyberataku czy wycieku danych. 

Sytuacja zmienia się całkowicie, gdy pracownicy zaczynają korzystać z domowej sieci i własnych urządzeń, do których każdy może mieć dostęp. Jeszcze gorzej, gdy ich nowym biurem staje się lotnisko, pociąg czy kawiarnia z publicznym Wi-Fi i całym mnóstwem obcych ludzi dookoła. 

Zapewnienie bezpieczeństwa w takich warunkach bywa olbrzymim wyzwaniem. Dlatego nie warto ryzykować i zakładać, że pracownicy samodzielnie zadbają o zabezpieczenie swoich urządzeń i połączeń.

Należy wziąć bezpieczeństwo firmy w swoje ręce, by przygotować się na każdą ewentualność. 

Jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom zdalnym?

Zagrożeń związanych z pracą zdalną jest wiele, ale to wcale nie oznacza, że jedyną opcją jest powrót do biura – wystarczy, że zadbasz o odpowiednie środki ochrony. Dzięki nim bezpiecznie skorzystasz z większej produktywności, elastyczności i dostępu do specjalistów z całego świata. A Twoi pracownicy będą Ci wdzięczni, że mogą cieszyć się pracą w warunkach, jakie im najbardziej odpowiadają.

Cisco Secure Remote Worker – prosty sposób na bezpieczną pracę zdalną

Cisco Secure Remote Worker to zestaw zintegrowanych narzędzi bezpieczeństwa, które chronią Twoich pracowników niezależnie od tego, gdzie pracują. To prosta w obsłudze, skalowalna platforma, którą możesz dostosować do swojej infrastruktury, zespołu i potrzeb.

Cisco Secure Remote Worker

Monitoring sieci

Kontrolowanie podejrzanej aktywności i wczesne wykrywanie zagrożeń staje się trudniejsze z każdym urządzeniem, które dodajesz do swojej sieci. Im bardziej skomplikowana infrastruktura IT, tym większe wyzwanie dla zespołów ds. bezpieczeństwa.

Cisco Stealthwatch wykorzystuje mechanizmy takie jak uczenie maszynowe, kontekstowa analiza zachowań sieci i segmentacja sieci firmowej, aby dostarczać szczegółowych informacji o sieci w czasie rzeczywistym. Pozwala to specjalistom od cyberbezpieczeństwa zidentyfikować potencjalne zagrożenia odpowiednio wcześnie, by je zneutralizować.
-> Dowiedz się więcej

Skuteczna walka z malware

Walka ze złośliwym oprogramowaniem przypomina nieustanny wyścig zbrojeń. Gdy stawką jest bezpieczeństwo Twojej firmy, programy antywirusowe zainstalowane na domowych komputerach pracowników zdecydowanie przegrywają w starciu z hakerami.

Cisco Advanced Malware Protection wykorzystuje pełen arsenał mechanizmów zabezpieczeń – ma ich nawet czterokrotnie więcej niż popularne antywirusy! Oprócz tego AMP na bieżąco skanuje pliki i aktywność w sieci pod kątem nowych zagrożeń, by chronić Twoją firmę.
-> Więcej o Cisco AMP

Firewall nowej generacji

Stosowanie zapór to już standard, lecz czy na pewno Twój firewall gwarantuje najwyższy stopień ochrony? Gdy ataków z każdej strony przybywa, a złośliwe pliki potrafią aktywować się z opóźnieniem, konwencjonalne rozwiązania firewall mogą nie wystarczyć. 

Dlatego zapora Cisco Firepower Next Generation Firewall została wyposażona w system retroaktywnego analizowania już pobranych plików. Oprócz tego posiada szereg funkcji automatyzacji i analityki ułatwiających sprawną walkę z zagrożeniami w dowolnym miejscu. 
-> Poznaj Cisco Next Generation Firewall

Ochrona systemu e-mail

Mijają lata, a stary, dobry e-mail niezmiennie pozostaje głównym kanałem komunikacji, bez względu na branżę. Ma to jednak swoją cenę – wiadomości e-mail to także najprostsza droga wejścia dla cyberprzestępców atakujących Twoją firmę. To sprawia, że zabezpieczenie poczty e-mail jest szczególnie ważne. 

Z pomocą przychodzi Cisco Email Security (ESA). Phishing, spam, a może ransomware? Dzięki inteligentnej analizie linków, automatycznemu usuwaniu złośliwych wiadomości i pomocy zespołu ekspertów z grupy Talos, Cisco ESA poradzi sobie z każdym zagrożeniem!
-> Sprawdź szczegóły

Weryfikacja wielopoziomowa

Firewall, VPN, programy antywirusowe – te wszystkie zabezpieczenia mogą zawieść, jeśli Twoi pracownicy używają słabych haseł. Hasła powtarzane na wielu kontach czy te zawierające imiona lub daty urodzenia dzieci jeszcze łatwiej odgadnąć, gdy pracownik korzysta z prywatnego urządzenia i sieci. 

Rozwiązanie? Weryfikacja wielopoziomowa. Cisco DUO to szybkie i łatwe logowanie za pomocą dodatkowej, wybranej przez użytkownika metody uwierzytelniającej, takiej jak kod SMS, token lub aplikacja mobilna. Warstw ochronnych nigdy za wiele!
-> Przeczytaj więcej

Kompleksowa ochrona

Zapewnienie bezpieczeństwa firmowej sieci to praca na pełen etat. Czasami przydaje się dodatkowa pomoc i narzędzie, które rozwiąże wiele problemów naraz. Najlepiej dostępne w chmurze i bez instalacji… 

Dobra wiadomość – takie narzędzie już istnieje! Cisco Umbrella to prawdziwy parasol bezpieczeństwa, gwarantujący ochronę i blokadę DNS w każdym miejscu i o każdej porze. Od razu dowiesz się o podejrzanej aktywności i ustalisz własną politykę blokowania poszczególnych stron. Umbrella automatycznie powstrzyma także przekierowania i aktywację złośliwego oprogramowania. A co najważniejsze, nie ucierpi na tym wydajność Twojej sieci.
-> Odkryj możliwości Cisco Umbrella

Stwórz bezpieczne środowisko pracy zdalnej

  • Bezpieczna praca z dowolnego miejsca i urządzenia
  • Pełne uwierzytelnienie użytkowników i ich urządzeń
  • Zdalny, swobodny i bezpieczny dostęp do danych i zasobów firmowych
  • Ochrona użytkowników i urządzeń przed zagrożeniami w sieci i poza nią

Dowiedz się więcej o Cisco Secure Remote Worker!

Skontaktuj się z naszych zespołem, a pomożemy Ci wybrać rozwiązanie, które skutecznie zabezpieczy stanowiska home office w Twojej firmie! 

Dodano przez:

A może newsletter?
A może newsletter?

Zapisz się do Newslettera!

Zero spamu, tylko wartościowe treści!

Wpisując adres e-mail i klikając „Zapisz mnie”, wyrażasz zgodę na otrzymywanie Newslettera. Zgodę tę możesz cofnąć w dowolnym momencie.