Cisco Umbrella – poznaj najlepsze rozwiązanie ochrony DNS. Po zapoznaniu z artykułem, z pewnością zrozumiesz jak istotna jest ochrona danych w Twojej Firmie.

Cisco Umbrella

Co to jest Cisco Umbrella i jak działa?

Poznaj Cisco Umbrella – niezawodny parasol ochronny dla Twojej sieci i jej użytkowników. Umbrella to zintegrowane rozwiązanie bezpieczeństwa w chmurze, które łączy najbardziej zaawansowane funkcje bezpieczeństwa w jednej platformie chmurowej. 

Cisco Umbrella – wszystkie funkcje bezpieczeństwa, jakich potrzebujesz, dostępne od zaraz 

Cisco Umbrella to Twoja pierwsza linia obrony przed atakami i zagrożeniami w Internecie. Rozwiązanie oferuje szereg narzędzi bezpieczeństwa dostępnych w jednej platformie działającej w chmurze. Umbrella wykorzystuje infrastrukturę Internetu do blokowania dostępu do niebezpiecznych miejsc w sieci i chroni przed nawiązaniem połączenia, dzięki czemu zapewnia bezpieczeństwo niezależnie od lokalizacji klienta. 

Bez kabli, bez dodatkowych urządzeń zabierających przestrzeń – Cisco Umbrella działa jako usługa chmurowa, więc nie wymaga instalacji ani zasobów sprzętowych. Wystarczy kilka minut i Twoja sieć oraz użytkownicy są objęci najwyższej klasy ochroną. Potwierdzają to opinie klientów. Aż 74%z nich uważa szybkie i łatwe wdrożenie Cisco Umbrella za największy atut tego rozwiązania.

Jak aktywować Cisco Umbrella?

Usługa dostępna jest w formie pakietów subskrypcji, a jej dwa główne rozwiązania to ochrona w warstwie DNS oraz SIG – bezpieczna brama internetowa. 

Dzięki pakietom Cisco Umbrella nie tylko zaoszczędzisz pieniądze i zapewnisz swojej firmie oraz pracownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale zyskasz pełną kontrolę nad infrastrukturą i danymi dostępną z jednego miejsca.
Sprawdź dostępne pakiety

Bezpieczeństwo niezależne od lokalizacji – włącz ochronę w warstwie DNS

By zagwarantować użytkownikom Twojej sieci bezpieczny dostęp do Internetu, niezależnie gdzie z niego korzystają, Cisco Umbrella oferuje usługę DNS Security. To nowoczesny, inteligentny system działający w chmurze, który monitoruje połączenia DNS na wszystkich urządzeniach, zabezpieczając je w kilka minut! Umbrella przekierowuje zapytania DNS z Twoich urządzeń do bezpiecznej usługi DNS aktualizującej wiedzę o stanie sieci w czasie rzeczywistym.

Gdy użytkownik wyśle zapytanie do podejrzanej witryny, dostęp do niej zostanie automatycznie zablokowany. Wszystkie działania użytkowników w Twoich aplikacjach będą nieustannie monitorowane, dzięki czemu zyskasz pełen wgląd w zachowania użytkowników i szczegółowe informacje na temat potencjalnych zagrożeń.

Wejdź na wyższy poziom bezpieczeństwa z Cisco Umbrella SIG

SIG, Secure Internet Gateway, to bezpieczna brama internetowa w chmurze. Jej zadaniem jest zapewnienie ochrony wszystkim pracownikom w Twojej firmie. Zarówno bezpośrednio podpiętym do Twojej sieci firmowej, jak i pracującym zdalnie. 

Działający w chmurze serwer pośredniczący wykorzystuje szereg protokołów i przekierowań, aby dać Ci pełną kontrolę nad ruchem w Twojej sieci. Możesz filtrować odwiedzane przez użytkowników strony według kategorii lub określonych adresów URL, skanować wszystkie pobierane i wysyłane pliki lub blokować konkretne ich rodzaje. 

Ze szczegółowych raportów uzyskasz wszelkie informacje dotyczące aktywności użytkowników. Ich adresy IP, adresy odwiedzanych przez nich stron i szczegóły blokowanych oraz dozwolonych czynności. To Ty rządzisz w swojej sieci!

Pakiet SIG Advantage to wszystkie opcje dostępne w ramach Cisco Umbrella DNS wzbogacone o zaawansowane funkcje, dzięki którym zapewnisz swojej firmie maksymalne bezpieczeństwo. 

Chcesz je wypróbować? Nic prostszego! 

Skorzystaj już teraz z naszych bezpłatnych testów Umbrella i sprawdź, jak działa kompleksowa ochrona Twojej sieci.

Wkrocz w pracę przyszłości z modelem Cisco SASE

Praca zdalna i hybrydowa, aplikacje chmurowe, korzystanie z prywatnych urządzeń do celów zawodowych – tak wygląda nowoczesne miejsce pracy. Jednak w miarę, jak stanowiska pracy ulegają coraz większemu rozproszeniu, ochrona sieci staje się coraz bardziej złożona. 

By zapewnić szybki, elastyczny i niezawodny dostęp do zasobów i aplikacji swoim klientom i pracownikom, przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na wdrożenie sieci SD-WAN. 

Integracja Cisco Umbrella z rozwiązaniem Cisco SD-WAN umożliwia rozszerzenie architektury SD-WAN na chmurę za jednym kliknięciem. To dzięki innowacyjnej architekturze Cisco SASE (Secure Access Service Edge). Integruje ona rozmaite funkcje bezpieczeństwa i sieciowe:

Data Loss Prevention – zapobiegaj wyciekowi danych

Funkcja DLP (Data Loss Prevention) nieustannie monitoruje i rejestruje wrażliwe dane Twojej organizacji, by zabezpieczyć Cię przed wyciekami informacji. Usługa nadzoruje ruch przychodzący i wychodzący z Twojej sieci pod kątem nieautoryzowanych transmisji danych. 

By zarządzać przepływem informacji, możesz skorzystać z ponad 80 wbudowanych systemów klasyfikacji danych lub tworzyć własne kategorie. System wykryje wyciek sklasyfikowanych informacji i powiadomi Cię, zanim opuszczą one Twoją sieć. DLP daje Ci pewność, że cenne dane Twojej firmy znajdują się tam, gdzie powinny.

Firewall – wzmocnij mur ochronny wokół swojej sieci

Cisco Umbrella wykorzystuje zapory firewall różnych warstw. Poziom 3 (warstwa sieci) filtruje ruch w sieci na podstawie adresu IP, portu i pakietu. Poziom 4 (warstwa transportowa) na bieżąco ocenia stan pakietów, sprawdzając, czy są one bezpieczne. Z kolei warstwa 7 (aplikacji) identyfikuje podejrzane zachowanie aplikacji lub usług, na przykład gdy próbują one ominąć zaporę.

Ta wielowarstwowa zapora w chmurze daje Ci możliwość dostosowania filtrów i ustawień bezpieczeństwa do własnych potrzeb. A co najważniejsze, zapewnia skuteczną ochronę przed różnymi rodzajami ataków.

Cloud Access Security Broker (CASB) – kontroluj aplikacje biznesowe

Z ilu aplikacji biznesowych w chmurze korzysta Twoja firma? Cloud Access Security Broker monitoruje każdą z nich, pośrednicząc w ruchu pomiędzy nimi a użytkownikami. Broker rejestruje kluczowe, z punktu widzenia bezpieczeństwa, informacje takie jak reputacja aplikacji, dane o producencie czy certyfikaty zabezpieczeń. 

W oparciu o najbardziej aktualne dane CASB decyduje, które urządzenia końcowe mogą uzyskać dostęp do Twoich aplikacji. Dodatkowo rozwiązanie może blokować ruch do konkretnych aplikacji, a także usuwać z chmury podejrzane pliki malware, które mogą zagrażać bezpieczeństwu Twoich danych, aplikacji i sieci.

Cisco Secure Malware Analytics – poznaj swojego wroga

Skuteczna ochrona to nie tylko umiejętność odpierania ataków, ale także zapobiegania im. Cisco Secure Malware Analytics daje Ci dostęp do inteligentnych analiz danych w czasie rzeczywistym, dzięki którym otrzymujesz bieżące informacje na temat złośliwego oprogramowania, które może zagrażać Twojej sieci. Usługa wykorzystuje także sandboxing, by identyfikować i izolować potencjalnie złośliwe pliki oraz ukryte ataki.

Ale to nie wszystko! Proste interfejsy API umożliwiają integrację z rozwiązaniami Cisco Secure X, Umbrella Investigate oraz istniejącymi systemami klasy SIEM dla zwiększonej i kompleksowej ochrony. W końcu przystępne i szczegółowe dane analityczne to klucz do bezpieczeństwa Twojej sieci.

Remote Browser Isolation – miej oko na przeglądarki

Usługa RBI, czyli izolacja zdalnej przeglądarki, dostępna jest jako dodatek do pakietów SGI Cisco Umbrella. Umożliwia ona bezpieczne przeglądanie stron internetowych, chroniąc urządzenia końcowe i sieci firmowe przed atakami z wykorzystaniem przeglądarki. 

To innowacyjne rozwiązanie zapobiega przedostawaniu się oprogramowania malware i ransomware do urządzeń końcowych poprzez uruchamianie treści internetowych w zdalnej, odizolowanej lokalizacji. W ten sposób uniemożliwia ono rozprzestrzenianie się złośliwego oprogramowania poprzez aplikacje i strony online. Pozwala także ustrzec się przed atakami phishingowymi i lukami dnia zerowego.

Inteligentny System Ochrony DNS.

Cisco Umbrella uczy się na podstawie aktywności w Internecie, aby automatycznie zidentyfikować infrastrukturę atakującego i odkrywać pojawiające się zagrożenia.

Dostępne mechanizmy inteligencji pozwalają na zablokowanie ataków jeszcze przed ich uruchomieniem.

Uczy się.

Poprzez automatyzację, nowoczesne metody analizy big data i algorytmy sztucznej inteligencji, nowe zagrożenia wykrywane są w ciągu kilku minut.

Pokazuje.

Pozwala na sprawdzenie aktywności wszystkich urządzeń, w dowolnym miejscu, obrazując wykorzystywane aplikacje w formie wygodnych raportów.

Blokuje.

Udaremnia przekierowania na złośliwe strony z kampanii Phishing-owych, powstrzymuje aktywację złośliwego oprogramowania, blokuje ransomware zanim wyrządzi szkody.wykrywane są w ciągu kilku minut.

Grupa TALOS zasila w czasie rzeczywistym, bazę wiedzy o zagrożeniach wykorzystywaną przez Umbrellę.
Cisco Talos to jedna z największych na świecie organizacji threat intelligence,
zatrudniająca ponad 250 specjalistów, którzy codziennie analizują:

1 500 000

unikalnych próbek złośliwego oprogramowania

400 000 kkk

wiadomości email

16 kkk

zapytań webowych

125 kkk

adresów URL

Rezultatem tych działań jest możliwość blokowania ponad 20 miliardów zagrożeń każdego dnia.

Poznaj Cisco Umbrella w dwie minuty!

Obejrzyj wideo prezentacje przygotowane przez Cisco, zobacz jak wspaniale i szeroko działają ich zabezpieczenia!

Ekspresowe wdrożenie.

Wdrożenie Cisco Umbrella w całej firmie dostępne w ciągu kilku minut!

Umbrella to najprostsze zabezpieczenie, jakie kiedykolwiek wdrożysz w firmie. Nie wymaga sprzętu do instalacji ani oprogramowania do ręcznej aktualizacji.

Portal klienta dostępny w chmurze zapewnia szybką konfigurację polityk i nieograniczony dostęp do raportów z dowolnego miejsca na świecie.

Ochrona DNS zawsze dostępna.

Chroń wszystkie urządzenia korzystające z sieci w biurze ale nie zapomnij o pracownikach zdalnych, oddziałach i bezpieczeństwie pracy z domu!

Bezpieczeństwo 24h na dobę, dla każdego, wszędzie – tylko dzięki Cisco Umbrella.

Niezawodna i szybka łączność zapewnia wygodne dla użytkowników korzystanie z systemu.

Pracownicy korzystający z Umbrella nie będą narzekać na wolne działanie systemu lub przerwy w łączności. 

Cisco Umbrella wykorzystuje mechanizmy routingu Anycast — każde centrum danych zgłasza ten sam adres IP, więc wszystkie zapytania są automatycznie przesyłane do ośrodka, który udzieli najszybszej odpowiedzi, a mechanizmy „automated failover” zapewniają praktycznie 100-procentową dostępność systemu. 

Umbrella to system bezpieczeństwa, który w najmniejszym stopniu nie wpłynie na spowolnienie pracy jego użytkowników ani nie obciąży dodatkowo stacji roboczej.

Zobacz jak Umbrella poradziła sobie w 2017 roku z atakiem Wannacry, który zainfekował ponad 250 tysięcy komputerów na świecie.

Klienci Cisco Umbrella byli chronieni już kilkanaście minut po pierwszym komunikacie w sieci o pojawieniu się nowego zagrożenia. Czas jest kluczowym czynnikiem sukcesu przy atakach Day-0.

Gorące trendy CyberSecurity:

Emotet – od konia trojańskiego do modularnej platformy przenoszącej inne ataki, wykradanie danych do logowania z poczty, wykradanie nazw uzytkownikow i haseł z przeglądarek, DDOS, Ransomware

Skompromitowany Open source MDM umożliwia wgrania złośliwych profili, instalacje złośliwych aplikacji, wykradanie danych i wykorzystywanie wiadomości SMS do rozsylania płatnych wiadomości

0,5 mln zainfekowanych urządzeń sieciowych przez VPNFilter infiltruje sieci i monitoruje w nich ruch, atakując słabo zabezpieczone systemy IoT i przeprowadza ataki DDoS.

Winter is comming – Olympic Destroyer

Złosliwe oprogramowanie do kopania krypto walut bije rekordy popularności

Przeczytaj Cisco Cybersecurity Threat Report 2019 aby dowiedzieć się więcej…

Dodano przez:

A może newsletter?
A może newsletter?

Zapisz się do Newslettera!

Zero spamu, tylko wartościowe treści!

Wpisując adres e-mail i klikając „Zapisz mnie”, wyrażasz zgodę na otrzymywanie Newslettera. Zgodę tę możesz cofnąć w dowolnym momencie.