Cloud Access Security Broker – wielu przedsiębiorców wciąż obawia się o bezpieczeństwo chmury. Rozwiązania CASB pokazują, że niepotrzebnie.
Cyfrowej transformacji nie da się powstrzymać, a aplikacje w chmurze są jej nieodłączną częścią. Przedsiębiorstwa, które chcą działać szybciej i sprawniej, a przy tym ograniczyć koszty infrastruktury IT, zwracają się ku rozwiązaniom w chmurze. Teraz mogą być pewni, że to bezpieczna decyzja.

CASB (Cloud Access Security Broker)

Czym jest CASB – Cloud Access Security Broker?

CASBCloud Access Security Broker to technologia zabezpieczeń dostępu do chmury pośrednicząca między jej dostawcami a użytkownikami. Wykorzystywana jest do monitorowania działań w chmurze oraz wykrywania i informowania o potencjalnych zagrożeniach. CASB stanowi nieodzowny element kompleksowego systemu zabezpieczeń współczesnego przedsiębiorstwa.

Szacuje się, że do 2022 roku 60% dużych przedsiębiorstw wdroży rozwiązania CASB.

Czy Twoja firma potrzebuje CASB?

Jeśli Twoje przedsiębiorstwo korzysta z jakichkolwiek aplikacji chmurowych i przechowuje dane w chmurze – odpowiedź brzmi „Tak”.

Chmura wiąże się z wieloma korzyściami dla każdej, nawet najmniejszej firmy. Jednak jej dostępność i elastyczność stwarzają zarówno szansę dla optymalizacji procesów firmowych, jak i zagrożenie dla integralności danych w niej przechowywanych. Cyberprzestępcy mogą działać w chmurze na wiele sposobów, dlatego aby zapewnić bezpieczeństwo Twoim chmurowym zasobom, konieczny jest zintegrowany plan działania.

Jak działa CASB?

CASB daje użytkownikom pełny wgląd w to, jakie dane wychodzą z sieci firmowej i gdzie są przesyłane. Jako broker rozwiązanie znajduje się pomiędzy źródłem danych, a ich docelową lokalizacją w chmurze przez co uważnie monitoruje ruch między tymi dwoma węzłami i analizuje zachowanie użytkowników.

Wykorzystując mechanizmy uczenia maszynowego oraz zaimplementowane reguły bezpieczeństwa. Dlatego system CASB wykrywa wszelkie anomalie i informuje Cię o zachowaniach użytkowników, które wydają mu się podejrzane. Co ważne, rozwiązania CASB działają w zgodzie z regulacjami prawnymi dotyczącymi bezpieczeństwa i ochrony danych.

Jakie są korzyści rozwiązań Cloud Access Security Broker?

Do kluczowych korzyści rozwiązań CASB należy:

  • spójne zarządzanie dostępem do Twoich zasobów w chmurze+.
  • zabezpieczenie przed wyciekiem danych.
  • zwiększenie ochrony przed cyberatakami
  • zapewnienie większej zgodności z przepisami dotyczącymi ochrony danych w chmurze.

Jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Istnieje wiele rodzajów systemów CASB. W zależności od czynników takich jak wielkość Twojej firmy, liczba danych w chmurze, liczba użytkowników, rodzaje aplikacji, itp. Niektóre z nich będą się lepiej sprawdzały od innych.

Oto kilka cech dobrego rozwiązania CASB, na które warto zwrócić uwagę przy jego wyborze:

  • Jak najpełniejszy wgląd w działania użytkowników we wszystkich aplikacjach SaaS, do których mają dostęp.
  • Wykorzystanie analizy danych oraz uczenia maszynowego, aby usprawnić i zautomatyzować wysyłanie notyfikacji i alertów w razie wykrycia podejrzanych działań w chmurze.
  • Elastyczne zarządzanie dostępami dla zminimalizowania ryzyka niepowołanego dostępu do danych.
  • Czytelny i pełen wgląd we wszystkie aplikacje chmurowe wykorzystywane w przedsiębiorstwie dla ułatwionej kontroli.
  • System klasyfikacji aplikacji pozwalający na szybkie określenie, jakiego typu jest to system, czy jest bezpieczny i do jakich danych ma dostęp.
  • Łatwe zarządzanie aplikacjami, aby w razie potrzeby błyskawicznie odłączyć podejrzane aplikacje.

Dodano przez:

A może newsletter?
A może newsletter?

Zapisz się do Newslettera!

Zero spamu, tylko wartościowe treści!

Wpisując adres e-mail i klikając „Zapisz mnie”, wyrażasz zgodę na otrzymywanie Newslettera. Zgodę tę możesz cofnąć w dowolnym momencie.