Chmura zupełnie zmieniła sposób, w jaki pracujemy, dając przedsiębiorstwom mobilność, elastyczność i skalowalność. Technologia Cisco Cloudlock zapewnia Ci pełną kontrolę nad wszystkimi aplikacjami w chmurze wykorzystywanymi przez Twoich pracowników, abyś mógł skutecznie chronić swoją firmę, ciesząc się możliwościami, jakie daje cloud computing.

Cisco Cloudlock

Czym jest Cisco Cloudlock?

Cisco Cloudlock to nowoczesny broker zabezpieczeń dostępu chmurowego (Cloud Access Security Broker – CASB) i chmurowa platforma bezpieczeństwa. Zapewnia Ci ona pełen wgląd i kontrolę nad Twoim środowiskiem chmurowym.

Cloudlock chroni użytkowników, dane i aplikacje przed nieupoważnionym dostępem i naruszeniem czy wyciekiem danych. Dzięki wykorzystaniu interfejsów programowania aplikacji (API) broker Cisco z łatwością integruje się z istniejącymi systemami, platformami oraz innymi narzędziami bezpieczeństwa.

ochrona sieci

Trzy filary bezpieczeństwa

Cisco Cloudlock
Ochrona tożsamości

Cisco Cloudlock wykorzystuje inteligentne zarządzanie tożsamością. Dzięki temu chroni Twoje systemy i aplikacje w chmurze przed nieautoryzowanym dostępem i pozwala wykryć wszelkie nieprawidłowości w zachowaniach użytkowników.

Cisco Cloudlock enterprise
Ochrona danych

Rozwiązanie Cisco Cloudlock wyposażone jest w konfigurowalny system zapobiegania utracie danych (DLP) wykorzystujący zdefiniowane polityki bezpieczeństwa, co w efekcie zapewnia prawidłową ochronę Twoim danym w chmurze.

Cisco Cloudlock
Ochrona aplikacji

Cloudlock wykrywa wszystkie aplikacje w Twoim środowisku chmurowym. W efekcie napotyka na zagrażające Twojemu bezpieczeństwu i izoluje ją. Wysyła odpowiednie powiadomienia, aby Twoi administratorzy mogli od razu wyeliminować zagrożenie.

[Dowiedz się więcej o Cisco Cloudlock. Pobierz specyfikację]

Co potrafi Cloudlock CASB?

  • Cloudlock jest jednym z kluczowych elementów Cisco Umbrella. Jest to zestaw rozwiązań w chmurze zapewniający całościową, wielopoziomową ochronę przed najczęstszymi zagrożeniami płynącymi z Internetu.
  • Jako broker zabezpieczeń dostępu do chmury Cloudlock odpowiada w szczególności za identyfikację i usuwanie zagrożeń dla Twoich danych. Podejmuje reakcję na incydenty oraz monitorowanie podejrzanych zachowań użytkowników na różnych platformach.
Cisco Cloudlock
Ogranicz ryzyko wycieku danych z chmury

Otwartość i swobodna wymiana informacji są jednymi z cech definiujących chmurę. W związku z tym zapobieganie wyciekowi danych nie należy do najłatwiejszych zadań. Cloudlock świetnie sobie z nim radzi za pomocą zautomatyzowanej reakcji na incydenty. W razie podejrzenia, że poufne dane mogły zostać narażone na niebezpieczeństwo, zostają one automatycznie poddane kwarantannie zgodnie z wcześniej zdefiniowanymi politykami.

Monitoruj wrażliwe dane
Monitoruj wrażliwe dane

Cisco Cloudlock korzysta z zaawansowanych silników DLP (Data Loss Prevention). W wyniku tego działania może nieustannie monitorować środowiska w chmurze. Robi to pod kątem ich bezpieczeństwa oraz podejmować błyskawiczną akcję, jeśli dany plik czy folder znajduje się w niewłaściwej lub podejrzanej lokalizacji.

Wykrywaj podejrzane czynności logowania
Wykrywaj podejrzane czynności logowania

Cisco Cloudlock analizuje dane dotyczące aktywności użytkowników w różnych środowiskach (SaaS, IaaS, PaaS, etc.). Identyfikuje podejrzane zachowania oraz powiadamia o nich administratorów.

[Dowiedz się więcej o Cisco Cloudlock. Pobierz specyfikację]

Cloudera odzyskuje panowanie nad swoimi aplikacjami w chmurze dzięki Cisco Cloudlock

Cloudera to amerykański dostawca rozwiązań do obsługi procesów AI i ML. Jako nowoczesna, prężnie rozwijająca się organizacja, firma korzysta z wielu aplikacji w chmurze, co przekłada się między innymi na szybszą i wydajniejszą pracę. Jednak w przeszłości Cloudera borykała się z typowymi problemami związanymi z technologią cloud computing. Różne systemy i aplikacje, wielu użytkowników z dostępem do firmowych danych z dowolnego miejsca, ciągły ruch i przepływ plików – trudno było zapanować nad tym chaosem.

Wdrożenie Cisco Cloudlock pomogło Clouderze uzyskać pełniejszy wgląd w infrastrukturę chmurową i odzyskać kontrolę nad tym kto, skąd i jak korzysta z aplikacji chmurowych w sieci korporacyjnej, co bezpośrednio przełożyło się na zwiększenie bezpieczeństwa i optymalizację procesów.

Zobacz, jak Cloudera chroni swoich użytkowników, dane i aplikacje dzięki Cisco Cloudlock. Obejrzyj krótki film.

Dlaczego warto wybrać Cisco Cloudlock?

  • kompleksowa ochrona danych w chmurze,
  • automatyczna reakcja na zagrożenia w celu minimalizacji strat,
  • widoczność zagrożeń niezależnie od lokalizacji
  • wykrywanie wszystkich aplikacji w chmurze
  • prosta integracja z aplikacjami w chmurze dzięki API
  • zaawansowane zapobieganie wyciekom danych.

Dodano przez:

A może newsletter?
A może newsletter?

Zapisz się do Newslettera!

Zero spamu, tylko wartościowe treści!

Wpisując adres e-mail i klikając „Zapisz mnie”, wyrażasz zgodę na otrzymywanie Newslettera. Zgodę tę możesz cofnąć w dowolnym momencie.