Bezpieczeństwo chmury publicznej stanowi wyzwanie dla biznesu. Chyba że dysponujesz odpowiednimi narzędziami ochrony. Znasz już rozwiązania CASB (Cloud Access Security Broker)? Zapewniają one Twojej firmie bezpieczny dostęp do danych w chmurze. Ale niezawodna kontrola dostępu to tylko jeden aspekt kompleksowej ochrony Twoich zasobów w chmurze publicznej. Poznaj pozostałe.

Bezpieczeństwo chmury publicznej

Bezpieczne korzystanie z Internetu

Jak w praktyce wygląda praca we współczesnych przedsiębiorstwach? Pracownicy korzystają z Internetu w różnych miejscach i na różnorodnych urządzeniach. Wielu z nich nie podłącza się do VPN-a, tylko do chmury. Warto zadbać, by robili to bezpiecznie.

Zobacz, jak bronić się przed malware, ransomware i phishingiem.

Bezpieczeństwo aplikacji SaaS

Rozwiązania Software as a Service, czyli „oprogramowanie jako usługa”, są wszechobecne. Jeśli Twoi pracownicy korzystają na przykład z aplikacji Google, narzędzi Microsoft 365, CRM-a w chmurze, czy księgowości internetowej, upewnij się, że nie narażają przy tym bezpieczeństwa Twojej firmy.

Poznaj narzędzia chroniące aplikacje SaaS, z których korzystasz.

Dynamiczny monitoring zasobów w chmurze

Jeśli chcesz, aby Twoje aplikacje w chmurze działały nie tylko bezpieczniej, ale i wydajniej, możesz zdecydować się na rozwiązania, które pozwolą Ci nieustannie nadzorować ich pracę i efektywność.

Ochrona środowisk wielochmurowych

Strategia wielochmurowa daje Ci swobodę korzystania z wielu dostawców usług SaaS tak, aby brać od każdego to, co najlepsze. Jest to doskonały sposób na zwiększenie wydajności pracy i uzyskania dostępu do innowacji. Wymaga on jednak odpowiedniej ochrony.

Odkryj, jak zabezpieczyć swoje środowisko wielochmurowe.

Bezpieczeństwo poczty Office 365

Dostawca usług e-mail w chmurze tej klasy, co Microsoft, oferuje szereg rozwiązań bezpieczeństwa, które doskonale sprawdzają się w przypadku użytkowników indywidualnych. Jednak poczta firmowa wymaga dodatkowej ochrony.

Dowiedz się, jak skutecznie chronić Twoją pocztę firmową.

Ochrona Twojej infrastruktury chmurowej

Niezależnie od tego, gdzie przechowujesz dane firmowe, musisz zapewnić im należytą ochronę. Możesz to zrobić za pomocą rozwiązań, które dynamicznie wykrywają zagrożenia w chmurze i dają Ci pełen wgląd w bezpieczeństwo przechowywanych w niej danych, pomagając przy tym zapewnić zgodność z przepisami.

Zobacz, jak możesz zachować pełną kontrolę nad swoimi danymi w chmurze  

Ochrona obciążeń w środowiskach wielochmurowych

Obciążenie odnosi się do zakresu pracy, jaki wykonuje dana chmura. Zaawansowana ochrona obciążeń pozwala na bezpieczne zarządzanie i monitorowanie obciążeń i zabezpieczenie ich przed naruszeniami.

Zobacz, na czym polega ochrona obciążeń w chmurze.

Dlaczego zamiast bać się chmury, warto pomyśleć o jej bezpieczeństwie?

Dane jednoznacznie wskazują, że polscy przedsiębiorcy obawiają się chmury. Korzysta z nich zaledwie jedna na cztery firmy w naszym kraju. Tymczasem w krajach takich jak Włochy czy Wielka Brytania odsetek przedsiębiorstw korzystających z co najmniej jednej usługi chmury publicznej waha się w przedziale 80-95%!

Jednak te niezbyt imponujące statystyki stwarzają okazję dla Twojego przedsiębiorstwa, by zyskać przewagę konkurencyjną, wykorzystując największe korzyści płynące z chmury:

  • oszczędności związane z utrzymaniem infrastruktury i jej zarządzaniem,
  • wydajniejszą pracę dzięki dostępowi z każdego miejsca, w każdej chwili,
  • zwiększenie współpracy między zespołami,
  • wspieranie dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa dzięki skalowalności chmury,
  • zwiększoną konkurencyjność dzięki możliwości korzystania z najnowocześniejszych narzędzi, które wcześniej były niedostępne dla małych i średnich firm.

Dodano przez:

A może newsletter?
A może newsletter?

Zapisz się do Newslettera!

Zero spamu, tylko wartościowe treści!

Wpisując adres e-mail i klikając „Zapisz mnie”, wyrażasz zgodę na otrzymywanie Newslettera. Zgodę tę możesz cofnąć w dowolnym momencie.