Punkty końcowe to wszystkie urządzenia, które mogą łączyć się z Twoją siecią firmową. Czy wiesz, jak wiele jest ich w Twojej firmie? Każdy komputer, laptop, telefon komórkowy, drukarka, tablet, czy inne urządzenie korzystające z Twojej sieci stanowi potencjalne zagrożenie dla jej cyberbezpieczeństwa. Postaw na kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa chroniące Twoją sieć od A do Z.

Bezpieczeństwo punktów końcowych

Czym jest bezpieczeństwo punktów końcowych?

Na bezpieczeństwo punktów końcowych składa się szereg rozwiązań i reguł bezpieczeństwa, które monitorują w czasie rzeczywistym wszystkie punkty końcowe w Twojej sieci, zabezpieczając je przed atakiem i podejmując błyskawiczne środki naprawcze w razie, gdyby do niego doszło. Rozwiązania te są w stanie wykryć naruszenia integralności punktów końcowych i w razie potrzeby odciąć je od Twojej sieci, aby nie doszło do zainfekowania innych urządzeń i aplikacji.

We współczesnych przedsiębiorstwach korzysta się z olbrzymiej liczby różnych urządzeń. Im jest ich więcej, tym łatwiej przepuścić na nie udany cyberatak. Statystyki jasno wskazują, że jeśli Twoja firma nie znalazła się do tej pory na celowniku cyberprzestępców, prędzej czy później będzie musiała się z tym zagrożeniem zmierzyć. Lepiej być na nie przygotowanym z każdej strony.

Bezpieczeństwo punktów końcowych

Według danych KPMG w 2018 roku naruszenia bezpieczeństwa zgłosiło 65% polskich przedsiębiorstw. 25% z nich odnotowało znaczący wzrost liczby prób cyberataków w porównaniu z rokiem poprzednim.

Ochrona punktów końcowych nowej generacji działa wielopoziomowo:

Zapobieganie

System ochrony punktów końcowych analizuje pliki w Twojej sieci w czasie rzeczywistym, nieustannie porównując je z najbardziej aktualnymi bazami danych o zagrożeniach i poddając je kwarantannie w razie jakichkolwiek zastrzeżeń co do ich bezpieczeństwa.

Wykrywanie

Skuteczne rozwiązanie bezpieczeństwa nie może przeoczyć żadnego zagrożenia. Dlatego konieczne jest, aby dysponowało dostępem do aktualizowanych na bieżąco informacji o cyberzagrożeniach. Tylko wtedy jest w stanie zagwarantować ochronę przed najnowszymi metodami ataków.

Reagowanie

Błyskawiczna reakcja na incydenty bezpieczeństwa jest równie istotna jak zapobieganie atakom. Przeciętnemu systemowi ochrony punktów końcowych wykrycie incydentu zajmuje kilka miesięcy. Nowoczesne rozwiązania skracają ten czas nawet do kilku minut. Nieustannie monitorują wszelkie pliki przepływające przez urządzenia w Twojej sieci i analizują je, uwzględniając szereg czynników behawioralnych, danych telemetrycznych, baz złośliwego oprogramowania, itd. W ten sposób oszczędzają Twój czas i pomagają lepiej zabezpieczyć się przed próbami ataku w przyszłości.

Dlaczego bezpieczeństwo punktów końcowych jest tak ważne?

Ochrona punktów końcowych

Opracowując strategię cyberbezpieczeństwa, wiele przedsiębiorstw skupia się przede wszystkim na zaporach sieciowych, oprogramowaniu antywirusowym i bezpieczeństwie poczty e-mail. Ochrona punktów końcowych jest przez nie niesłusznie pomijana, co czyni z niej najsłabsze ogniwo łańcucha zabezpieczeń.

Tymczasem aż 71% firm nie stosuje szyfrowania danych na służbowych notebookach, o innych urządzeniach nie wspominając. Dlatego monitorowanie i zabezpieczenie punktów końcowych przed atakami jest nieodzownym elementem kompleksowej ochrony Twojego przedsiębiorstwa przed cyberzagrożeniami.

Jakie rozwiązanie do ochrony punktów końcowych wybrać?

Podobnie jak w przypadku brokera do ochrony zasobów w chmurze, Cloud Access Security Broker, także i tutaj masz do wyboru wiele rozwiązań.

Na końcowy system bezpieczeństwa punktów końcowych składa się szereg zintegrowanych produktów, takich jak VPN, ochrona urządzeń mobilnych, czy zaawansowana ochrona przed złośliwym oprogramowaniem. Razem zapewniają Ci następujące korzyści:

Ochrona punktów końcowych
  • Łatwy i bezpieczny dostęp do sieci firmowej dla Twoich pracowników. Dzięki pełnej kontroli nad wszystkimi urządzeniami w sieci możesz pozwolić pracownikom na korzystanie z dowolnych urządzeń. Prywatnych czy służbowych i pracę, skąd tylko chcą.
  • Szczegółowy wgląd w bezpieczeństwo urządzeń. Rozwiązania do ochrony punktów końcowych pozwalają Ci nieustannie monitorować zdarzenia na wszystkich urządzeniach i w porę wykrywać i blokować podejrzane działania.
  • Bezpieczeństwo poza siecią VPN. Zaawansowane rozwiązania bezpieczeństwa zapewniają Twoim pracownikom ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem, czy botnetami także poza siecią VPN.
  • Ochrona aplikacji mobilnych. Coraz częściej do pracy wykorzystujemy telefony komórkowe. Zintegrowane rozwiązania ochrony punktów końcowych skutecznie chronią także i te urządzenia.

Dodano przez:

A może newsletter?
A może newsletter?

Zapisz się do Newslettera!

Zero spamu, tylko wartościowe treści!

Wpisując adres e-mail i klikając „Zapisz mnie”, wyrażasz zgodę na otrzymywanie Newslettera. Zgodę tę możesz cofnąć w dowolnym momencie.