Serwery, routery, urządzenia mobilne, komputery, bazy danych, drukarki, kontenery, aplikacje… Niektóre znajdują się w siedzibie Twojej firmy, inne w domach pracowników albo w chmurze. A każde z nich trzeba bezwzględnie zabezpieczyć i stale monitorować. Z pomocą przychodzi rozwiązanie XDR.

XDR – Rozszerzone wykrywanie i reagowanie

Co to jest XDR?

Rozwiązanie XDR (Extended Detection and Reaction) odpowiada na działania cyberprzestępców, którzy nieustannie zmieniają cel swoich ataków. Mogłoby się wydawać, że odpowiedzią na ich działania powinna być systematyczna rozbudowa systemu zabezpieczeń. Jednak dodawanie kolejnych narzędzi bezpieczeństwa od coraz to nowych dostawców paradoksalnie może zwiększyć Twoją podatność na zagrożenia.

W gąszczu zabezpieczeń i alertów łatwo się zgubić, a szum informacyjny tylko odciąga uwagę Twoich specjalistów ds. bezpieczeństwa od najistotniejszych zdarzeń.

XDR - rozwiązanie ochrony sieci

XDR – prościej znaczy bezpieczniej

Zbyt wiele słabych punktów, nadmiar informacji, brak przejrzystości i fragmentaryczny widok sieci – brzmi znajomo? Spokojnie, nie jesteś sam. Analizy rynku wskazują, że przedsiębiorstwa korzystają przeciętnie z kilkudziesięciu narzędzi cyberbezpieczeństwa od różnych dostawców.

Tymczasem scentralizowane rozwiązania bezpieczeństwa daje Ci natychmiastowy wgląd do dowolnego miejsca i urządzenia w Twojej sieci firmowej. Jak je wdrożyć, a tym samym wzmocnić ochronę?

Poznaj XDR – Twoje zintegrowane centrum dowodzenia

By zapewnić kompleksowe bezpieczeństwo swojej firmie, pomyśl o rozwiązaniu XDR (Extended Detection and Reaction). To zintegrowany system rozszerzonego wykrywania i reagowania na zagrożenia działający w wielu warstwach zabezpieczeń – od urządzeń końcowych, przez pocztę e-mail, aplikacje w chmurze, czy obciążenia sieci. Opiera się na prostym założeniu – aby w porę dostrzec zagrożenie i odeprzeć atak, konieczna jest jak najszersza perspektywa.

Według analiz wdrożenie platformy XDR w przedsiębiorstwie pozwala przyspieszyć czas reakcji na zdarzenie od 6-10 godzin.

Źródło:Cisco
Pełna widoczność Twojego środowiska IT.

Pełna widoczność Twojego środowiska IT.

Rozwiązania XDR oferują jedną, scentralizowaną platformę do analizy i korelacji danych o bezpieczeństwie zbieranych z różnych elementów Twojej infrastruktury.

XDR Inteligentna korelacja i analiza zdarzeń.

Inteligentna korelacja i analiza zdarzeń.

Nowoczesne rozwiązania XDR polegają na sztucznej inteligencji, by natychmiast odróżnić nieistotne zagrożenia od tych, które wymagają błyskawicznej interwencji. Korelacja zdarzeń pozwala dodatkowo zmniejszyć liczbę alertów i wyeliminować fałszywe alarmy.

Zautomatyzowane wykrywanie i redukcja zagrożeń.

Zautomatyzowane wykrywanie i redukcja zagrożeń.

Wbudowane funkcje automatyzacji i orkiestracji dokonują wstępnej oceny zagrożeń, by odciążyć Twoich specjalistów ds. Bezpieczeństwa, pozwalając im skupić się na najbardziej wymagających zadaniach.

Zintegrowana analiza bezpieczeństwa.

Zintegrowana analiza bezpieczeństwa.

Platforma XDR pozwala połączyć istniejące produkty bezpieczeństwa takie jak firewall, ochrona punktów końcowych, DNS, ochrona poczty e-mail i inne. Uproszczone środowisko zabezpieczeń maksymalnie zwiększa wydajność i skuteczność Twoich ekspertów ds. bezpieczeństwa. Widząc więcej i szybciej, mogą działać pewniej i skuteczniej.

Odnieś sukces w walce z zagrożeniami sieci dzięki rozwiązaniu XDR

Uporządkuj natłok informacji

Agreguj dane bezpieczeństwa z różnorodnych źródeł i przeglądaj je w jednym miejscu 

Przyspiesz reakcję na zagrożenia

Automatyzacja, inteligentny system alertów i korelacja zdarzeń pomagają Twojemu zespołowi natychmiast reagować na zagrożenia

Ogranicz wydatki na cyberbezpieczeństwo

Jedna zintegrowana platforma zamiast kilkudziesięciu narzędzi przekłada się na realne oszczędności

Odkryj zintegrowaną platformę XDR od Cisco

dowiedz się więcej o chmurowym rozwiązaniu Cisco SecureX.

Dodano przez:

A może newsletter?
A może newsletter?

Zapisz się do Newslettera!

Zero spamu, tylko wartościowe treści!

Wpisując adres e-mail i klikając „Zapisz mnie”, wyrażasz zgodę na otrzymywanie Newslettera. Zgodę tę możesz cofnąć w dowolnym momencie.