Dowiedz się czym jest system zapobiegania włamaniom nowej generacji, oraz czym różni się od zwykłego systemu IPS (Intrusion Prevention System).

NGIPS

Co to jest NGIPS?

 
NGIPS, czyli Next Generation Intrusion Prevention System, to zaawansowany, zintegrowany system zapobiegania włamaniom nowej generacji. W związku z tym zapewnia przedsiębiorstwom pełną widoczność i kontrolę nad działalnością w sieci obejmującą użytkowników, urządzenia, maszyny wirtualne, aplikacje po stronie klienta, pliki i strony internetowe. Ale od początku.

Czym jest IPS?

IPS, Intrusion Prevention System, jest urządzeniem analizującym w czasie rzeczywistym ruch sieciowy w poszukiwaniu schematów charakterystycznych dla ataków sieciowych (tzw. sygnatur). Jeśli natrafi na sygnaturę, odpiera atak, informuje o zagrożeniu lub całkowicie wstrzymuje ruch sieciowy, aby powstrzymać “intruza” przed rozprzestrzenianiem się.

Czy IPS działa?

Działa. IPS radzi sobie z tradycyjnymi, dobrze znanymi rodzajami ataków, skutecznie je eliminując. Jednak aby uzyskać pełniejszy wgląd w sieć i walczyć z bardziej wysublimowanymi, trudniejszymi do namierzenia zagrożeniami, konieczne jest wdrożenie rozwiązań nowej generacji, NGIPS.

Czym się różni IPS od NGIPS?

W porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami IPS, Systemy Zapobiegania Włamaniom Nowej Generacji oferują:

Szerszy zakres monitorowanych protokołów sieciowych

pozwalający wykryć szerszą gamę potencjalnych ataków.

Analizę kontekstową pakietów w dłuższym okresie

dostarczającą szczegółowych informacji o stanie sieci. Analiza kontekstowa pozwala działać z wyprzedzeniem, zapobiegając najnowszym atakom, dla których nie powstały jeszcze sygnatury.

Monitorowanie plików

umożliwiające śledzenie wszystkich plików, które przedostają się do sieci.

Identyfikację aplikacji i użytkowników w sieci

dzięki której masz ciągłą kontrolę nad tym, co dzieje się w Twojej sieci i łatwiej i szybciej przeciwdziałasz atakom.

Dlaczego warto zainwestować w NGIPS?

Oto kilka powodów, dla których Twoja firma powinna wzmocnić ochronę sieci z rozwiązaniami NGIPS:

Skuteczność na niespotykaną skalę

Systemy NGIPS aktualizują bazę sygnatur i reguł polityki bezpieczeństwa co dwie godziny. Oznacza to, że Twój system ochrony sieci jest zawsze na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami i może im skutecznie przeciwdziałać.

Mniejsze koszty operacyjne

Fałszywy alarm potrafi sporo kosztować, także w sieci. Dzięki automatyzacji zadań i priorytetom zagrożeń, którymi z łatwością możesz zarządzać, nie musisz stawiać na nogi całego działu IT za każdym razem, kiedy w Twoich systemach pojawi się potencjalnie szkodliwy plik.

Elastyczne rozwiązanie

Dużą zaletą rozwiązań IPS nowej generacji jest możliwość wdrożenia ich w dowolnym miejscu. Można wpisać ją w topologię Twojej sieci, w zależności od Twoich zasobów i potrzeb.

Łatwa integracja

Integracja nowoczesnych rozwiązań ochrony sieci nie stwarza problemu. NGIPS z łatwością współpracuje z innymi systemami tego typu. Może działać z Twoim firewallem, czy rozwiązaniem do ochrony przed malware, umożliwiając kompleksową ochronę Twoich zasobów.

Dodano przez:

A może newsletter?
A może newsletter?

Zapisz się do Newslettera!

Zero spamu, tylko wartościowe treści!

Wpisując adres e-mail i klikając „Zapisz mnie”, wyrażasz zgodę na otrzymywanie Newslettera. Zgodę tę możesz cofnąć w dowolnym momencie.