Dzielenie się wiedzą, komunikacja w czasie rzeczywistym, bezpośredni dostęp do klienta. Internet daje przedsiębiorstwom nieograniczone możliwości. Jednak każda z tych korzyści wiąże się z konkretnym zagrożeniem. Jedno kliknięcie w okno dialogowe może doprowadzić do zainfekowania całej infrastruktury IT i narazić Twoją firmę na olbrzymie ryzyko.

Cisco Web Security

Postaw na ochronę ruchu sieciowego z Cisco Web Security

Urządzenia Cisco Web Security (WSA) zostały stworzone specjalnie z myślą o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu. Wykorzystują one szereg najnowocześniejszych rozwiązań bezpieczeństwa, aby chronić Twoją sieć przed malware i wyciekiem danych, blokując niebezpieczne strony oraz sprawdzając pliki przychodzące i wychodzące pod kątem zagrożeń.

Zaawansowana ochrona na każdym etapie działania złośliwego oprogramowania

Przed atakiem

Integracja z najbardziej aktualną bazą wiedzy o cyberzagrożeniach, Cisco Talos, pozwala Cisco WSA wykrywać zagrożenia w czasie rzeczywistym, opierając się o dane pochodzące z milionów źródeł i aktualizowane co kilka minut.

Dodatkowo Cisco WSA analizuje i grupuje nieznane adresy URL, z którymi łączą się Twoi pracownicy, blokując te z nich, które nie spełniają zdefiniowanych kryteriów bezpieczeństwa opartych na różnorodnych wskaźnikach.

Dzięki temu Cisco WSA pozwala Ci identyfikować potencjalne zagrożenia o wiele szybciej niż konkurencyjne rozwiązania (od kilku godzin do kilku miesięcy).

W trakcie ataku

Cisco WSA wykorzystuje zaawansowane silniki skanowania sieci WWW. Działają one równocześnie na jednym urządzeniu, co zwiększa ich skuteczność i zapobiega nadmiernemu obciążeniu sieci.
Urządzenia Cisco wspierają również rozwiązania DLP chroniące Twoją sieć przed utratą danych. Analizują one ruch wychodzący, sprawdzając, czy z Twojej sieci nie przedostają się na zewnątrz żadne poufne dokumenty i informacje.
Cisco WSA analizuje też pliki przychodzące pod kątem nadawcy, lokalizacji serwera, czy wiarygodności domeny. Podejrzane pliki są izolowane i poddawane dalszej szczegółowej analizie zanim trafią do Twojej sieci.

Po ataku

Niektórym złośliwym plikom udaje się przedostać do Twojej sieci. Działają one z opóźnionym zapłonem, infekując sieć nie w momencie wejścia, lecz później. Aby zneutralizować ich szkodliwość, urządzenia Cisco Web Security umożliwiają analizę retrospektywną.
Oznacza to, że system nieustannie analizuje sieć pod kątem wszelkich zmian i podejrzanych zachowań plików, które już się w niej znajdują. W razie wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości Cisco WSA natychmiast powiadamia administratorów o zaistniałej sytuacji, pozwalając im w porę zareagować na niebezpieczeństwo i przywrócić prawidłowe działanie systemów.

Łatwa instalacja i konfiguracja

Cisco WSA to rozwiązanie sprzętowe Cisco, które możesz również zainstalować jako maszynę wirtualną w swoim środowisku.

Zautomatyzowana analiza ruchu sieciowego

Cisco Web Security monitoruje zarówno ruch wychodzący, jak i przychodzący, wykorzystując do ochrony dynamiczną analizę reputacji i zachowania sieci.

Pełna kontrola nad aplikacjami

Rozwiązanie Cisco umożliwia Ci pełną kontrolę nad aplikacjami w sieci za pomocą szczegółowych polityk bezpieczeństwa.

Skuteczna walka z atakami zero-day

Ataki zero-day wykorzystują lukę w zabezpieczeniach przeglądarki do instalacji złośliwego oprogramowania. Cisco WSA pozwala Ci dynamicznie skanować sieć w poszukiwaniu anomalii, które mogą wskazywać na to, że padłeś ofiarą takiego ataku.

Co zyskujesz z Cisco Web Security?
 • Wsparcie zespołu Threat Intelligence nieustannie zbierającego i aktualizującego informacje o cyberzagrożeniach.
 • Wielopoziomową ochronę sieci www.
 • Skuteczną ochronę przed utratą i wyciekiem danych.

Poznaj urządzenia Cisco Web Security

S690
 • Najlepsze rozwiązanie dla dużych firm
 • 4,8 TB przestrzeni dyskowej
  2RU
 • 6-portowa karta sieciowa 1GBASE-T
S390
 • Najlepsze rozwiązanie dla firm i oddziałów średniej wielkości
 • 2,4 TB przestrzeni dyskowej
 • 1RU
 • 6-portowa karta sieciowa 1GBASE-T
S190
 • Najlepsze rozwiązanie dla małych firm i oddziałów
 • 1,2 TB przestrzeni dyskowej
 • 1RU
 • 2-portowa karta sieciowa 1GBASE-T

[Pobierz szczegółową specyfikację produktu]

Dodano przez:

A może newsletter?
A może newsletter?

Zapisz się do Newslettera!

Zero spamu, tylko wartościowe treści!

Wpisując adres e-mail i klikając „Zapisz mnie”, wyrażasz zgodę na otrzymywanie Newslettera. Zgodę tę możesz cofnąć w dowolnym momencie.