Kto loguje się do Twojej sieci firmowej? Ty, Twoi pracownicy, czasami goście odwiedzający siedzibę firmy. Być może zatrudniasz też pracowników zdalnych, którzy łączą się z Twoją siecią z różnych miejsc i urządzeń? Nie ma problemu. Pod warunkiem, że masz nad tym pełną kontrolę.

Cisco ISE (Identity Services Engine)

Czym jest Cisco ISE (Identity Services Engine)?

Cisco ISE – Identity Services Engine to wyjątkowe rozwiązanie, które zapewnia bezpieczne zarządzanie politykami bezpieczeństwa i dostępem do sieci firmowej. Oferuje ono pełną kontrolę nad tym, kto łączy się z Twoją siecią, skąd to robi i z jakiego urządzenia korzysta. Zarządzanie dostępem przeprowadzane jest z jednej centralnej lokalizacji. W związku z tym znacznie ułatwia i usprawnia cały proces i zapewnia spójność polityk bezpieczeństwa w sieciach LAN, WAN i VPN.

Cisco Identity Services Engine
  • Całkowita kontrola nad urządzeniami i użytkownikami sieci LAN, WAN i VPN
  • Scentralizowane zarządzanie w jednym panelu administracyjnym
  • Samoobsługowy portal do rejestracji gości i urządzeń zdalnych
  • Segmentacja sieci zwiększająca jej bezpieczeństwo i wydajność
  • Możliwość dostosowania polityk do wymagań norm i integracja z narzędziami bezpieczeństwa
  • Identyfikacja każdego użytkownika i urządzenia dla pełnej ochrony

Co zyskujesz z Cisco ISE?

Cisco ISE w pierwszej kolejności pomaga przedsiębiorstwom zapewnić bezpieczny dostęp do swoich sieci użytkownikom wewnętrznym korzystającym z komputerów firmowych. Z pewnością, dzięki prostej integracji z najwyższej klasy rozwiązaniami bezpieczeństwa Cisco Identity Services Engine oferuje szczegółowy wgląd w sieć firmową. Zapewnia bezpieczne zarządzanie dostępem w oparciu o spójne polityki bezpieczeństwa i wyraźnie zdefiniowane grupy uprawnień.

Dzięki Cisco ISE administratorzy mogą automatycznie przydzielać odpowiednie polityki bezpieczeństwa oraz nadawać konkretne uprawnienia danym typom urządzeń (np. laptopom firmowym, drukarkom, telefonom komórkowym, etc.). Wykorzystanie do tego jednego panelu administracyjnego z pewnością ułatwia i przyspiesza ich pracę.

Bez wątpienia kolejnym istotnym zastosowaniem rozwiązania Cisco ISE jest ochrona dostępu gości oraz pracowników korzystających z własnych urządzeń (BYOD). Cisco ISE umożliwia szybką, standardową konfigurację oraz udostępnia samoobsługowy portal do rejestracji gości i użytkowników BYOD, aby mogli zalogować się do Twojej sieci szybko, samodzielnie i bezpiecznie.

Cisco Identity Services Engine

Widoczność sieci, kontrola dostępu, swoboda korzystania

Rozwiązanie Cisco daje Ci pełen wgląd w to, kto, gdzie i jak korzysta z Twojej sieci firmowej.

Kto

Kto

Dane kontekstowe o wszystkich użytkownikach – wewnętrznych i zewnętrznych

Gdzie

Gdzie

Wgląd w lokalizację, z której zażądano dostępu do sieci oraz informacja o używanych aplikacjach

Jak

Jak

Szczegółowa informacja o wszelkich urządzeniach i aplikacjach w Twojej sieci IT i OT

Dzięki Cisco ISE możesz kontrolować dostęp do swoich sieci przewodowych, bezprzewodowych i VPN od początku do końca z jednego miejsca, w spójny sposób zgodny z firmowymi politykami bezpieczeństwa oraz standardami i procedurami zewnętrznymi.

[Poznaj wszystkie zalety Cisco ISE. Pobierz specyfikację]

Dodano przez:

A może newsletter?
A może newsletter?

Zapisz się do Newslettera!

Zero spamu, tylko wartościowe treści!

Wpisując adres e-mail i klikając „Zapisz mnie”, wyrażasz zgodę na otrzymywanie Newslettera. Zgodę tę możesz cofnąć w dowolnym momencie.